Wycieczki w Tatry z przewodnikiem tatrzańskim
Wycieczki dolinne
To propozycja zwiedzania Tatr dla wszystkich osób. W większości tych miejsc poradzi sobie każdy, szlak tam biegną po płaskim terenem. Wędrówkę można dobrać ze względu na długości i atrakcje, jakie oferują to miejsca. W większości z nich pod koniec spaceru można odpocząć w schronisku turystycznym. Wycieczki po dłuższych lub krótszych dolinach, to świetna opcja na rozpoczęcie swojej przygody z górami. To także dobra propozycja na niepogodę i niekorzystne warunki panujące w wyższych rejonach gór. To również wspaniały pomysł na zimowe wyjścia. Poniżej przedstawiam najpopularniejsze wycieczki dolinne w Tatrach Polskich, na które chętnie zabiorę Cię jako przewodnik.Proponowane wycieczki:4. Morskie Oko
Dolina Kościeliska - zwiedzanie z przewodnikiem tatrzańskim
Atrakcje Doliny Kościeliskiej:
Rusinowa Polana i Gęsia Szyja - zwiedzanie z przewodnikiem
Atrakcje Rusinowej Polany:
Dolina Chochołowska - poznawaj z przewodnikiem
Nad Morskie Oko z przewodnikiem
W otoczeniu stawu możemy podziwiać strzeliste szczyty, a z bardziej znanych należy wymienić Rysy oraz potężny mur Mięguszowieckich Szczytów, z których największy jest Mięguszowiecki Szczyt Wielki.
Atrakcje na trasie nad Morskie Oko:
Przez Dolinę Olczyską na Kopieniec Wielki
Atrakcje podczas wycieczki na Kopieniec Wielki:
Dolina Strążyska i Sarnia Skała z przewodnikiem
Atrakcje podczas wycieczki do Doliny Strążyskiej:
Z Kuźnic na Kalatówki i Dolinę Kondratową
Atrakcje podczas wycieczki na Kalatówki i do doliny Kondratowej:
Zwiedzanie Doliny Małej Łąki
Atrakcje podczas wycieczki do Doliny Małej Łąki:
Dolina Białego i Ścieżka nad Reglami
Atrakcje wycieczki do Doliny Białego i Ścieżką nad Reglami:
Staników Żleb — Przysłop Miętusi — Polana Stoły
Atrakcje wycieczki przez Staników Żleb, Przysłop Miętusi na Polanę Stoły:
Łatwe wycieczki górskie
To propozycja dla tych którzy chcą spędzić w Tatrach dłuższy czas, bardziej się zmęczyć i wejść nieco wyżej. Miejsca tu opisane charakteryzują się niezapomnianymi widokami górskiego krajobrazu. W każdym z nich zobaczymy malowniczo położone jeziora górskie.
Hala Gąsienicowa i Czarny Staw Gąsienicowy
Atrakcje podczas wycieczki na Halę Gąsienicową:
Dolina Pięciu Stawów Polskich
Atrakcje podczas wycieczki do Doliny 5 Stawów Polskich:
Czarny Staw pod Rysami (Czarny Staw nad Morskim Okiem)
Atrakcje podczas wycieczki nad czarny Staw pod Rysami:
WYCIECZKI GÓRSKIE
Czerwone Wierchy
Nazwa Czerwonych Wierchów pochodzi od porastającej wierzchołki rośliny o nazwie sit skucina, która na jesień przybiera charakterystyczną rudawą barwę. Wejścia na Czerwone Wierchy nie należą do trudnych, a w tym terenie często można spotkać pasące się kozice. Przy dobrej widoczności podziwiać można panoramę Tatr Zachodnich i Wysokich, jak również całe Zakopane oraz Podhale.
Giewont
Jeden z najbardziej znanych i popularnych szczytów w Tatrach, dumnie króluje nad Zakopanem i stanowi jego symbol. Charakterystyczny kształt widziany od strony północnej przypomina śpiącego rycerza. Giewont składa się z trzech szczytów: Wielkiego Giewontu, Małego Giewontu i Długiego Giewontu. Na Wielkim Giewoncie wznosi się metalowy krzyż o wysokości 17,5 m i rozpiętości ramion 5,5 m, który został zamontowany z inicjatywy ówczesnego proboszcza przez parafian z Zakopanego.
Ornak
Starorobociański Wierch
Starorobociański Wierch (2176) o charakterystycznym kształcie piramidy jest najwyższym szczytem po polskiej stronie Tatr Zachodnich. Wznosi się w głównej grani Tatr nad Dol. Starorobociańską i Dol. Raczkową. Polska nazwa pochodzi od Hali Starej Roboty, a dawniej nazywano go po prostu Szczyt.
Kasprowy Wierch
Szczyt znajduje się w głównej grani Tatr i wznosi nad dolinami: Goryczkową, Kasprową, Gąsienicową i słowacką Cichą Liptowską. Kasprowy Wierch jest najpopularniejszym i najczęściej odwiedzanym szczytem Tatr Polskich, niewątpliwie przyczynia się do tego kolej linowa, którą od 1936 r. można wyjechać na górę.
Grześ i Wołowiec
Grześ (1653) — kopulaste porośnięte kosodrzewiną wzniesienie w zachodnim obrzeżu Dol. Chochołowskiej. Na wierzchołku stoi drewniany krzyż postawiony przez Słowaków w 1992 r. Rozpościera się stąd piękny widok na słowacką część Tatr Zachodnich. Na szczyt wyprowadza szlak biegnący nieopodal schroniska w dolinie Chochołowskiej. Z Grzesia można szlakiem poprzez Długi Upłaz i Rakoń wyjść na Wołowiec.
WYCIECZKI WYSOKOGÓRSKIE
Granaty
Świnica
Rysy
Szpiglasowa Przełęcz i Szpiglasowy Wierch
Przełęcz Karb i Kościelec
WYCIECZKI ZAKOPANE