Przejdź do treści
GALERIA

Panorama Tatr, wspaniałe widoki tatrzańskie wraz z opisem


Na obszarze Tatr i w ich okolicy roztaczają się na każdym kroku wspaniałe panoramy. Powyżej górnego regla, gdzie szlaki turystyczne wchodzą w piętro kosówki, hal oraz na szczyty rozpoczyna się strefa rozległych i wspaniałych widoków. W większości wszystkie znane szczyty tatrzańskie zapewniają rozległe panoramy. Często wcale nie trzeba zdobywać najwyższych szczytów, aby cieszyć oczy rozległym widokiem na szczyty i przełęcze Tatr.
Poniżej znajdują się znane widoki wraz z opisem, przeważnie najbardziej wybitnych szczytów.

Panorama z Hali Gąsienicowej - jedna z najpiękniejszych w Tatrach Polskich


Jedna z najpiękniejszych hal w całych Tatrach, swoim wysokogórskim krajobrazem zachwyca o każdej porze roku. W otoczeniu Hali Gąsienicowej znajdziemy popularne turystyczne szczyty, na które prowadzą wysokogórskie szlaki, należą do nich m.in.: Świnica, Kościelec, Kozi Wierch, Granaty, przez część z nich prowadzi najtrudniejszy szlak w Tatrach — Orla Perć.
Szczyt Tatr w okół Hali Gąsienicowej
Panorama Hali Gąsienicowej

Panorama Tatr z Rusinowej Polany


Miejsce, którego miłośnikom wspaniałych górskich widoków nie trzeba reklamować. Z polany rozpościera się niezwykle bogata panorama Tatr Wysokich. Pośród szczytów tu widocznych zobaczymy:
Rysy — najwyższy szczyt Polski,
Gerlach — najwyższy szczyt Tatr i zarazem całego łuku Karpat,
Hawrań — najwyższy ze szczytów należących do Tatr Bielskich.
Panorama Rusinowa Polana
Widok na tatry Bielskie i Wysokie

Panorama z Małej Łąki

To najmniejsza walna dolina w Tatrach Polskich, jest wyjątkowo piękna dzięki wapiennemu otoczeniu. Z płaskiej Wielkiej Polany w Dolinie Małej Łąki można zachwycać się niezwykłym widokiem. Pośród wapiennych turni i szczytów widoczny jest wierzchołek Giewontu z metalowym krzyżem. Łatwo dostępną dolinę warto podziwiać o każdej porze roku.
Opisane szczyty widoczne z Małej Łąki

Panorama z Przysłopu Miętusiego

Przysłop  Miętusi to rozległa polana, gdzie znajduje się węzeł szlaków i  wspaniały punkt widokowy. Widać stąd szczyty należące do rozległego  masywu Czerwonych Wierchów. Szczególnie pięknie prezentuje się z tego  miejsca wspaniały amfiteatr urwisk Ciemniaka i Krzesanicy, z wiszącymi kotłami Dolin Mułowej i Litworowej. Przez Przysłop przebiega Ścieżka nad Reglami, która zaczyna się na Kalatówkach, a kończy się w Chochołowskiej Dolinie. Przysłop Miętusi jest mniej uczęszczanym miejscem w Tatrach, najciekawszy widokowo szlak prowadzi przez Staników Żleb.
Czerwone Wierchy widoczne z Przysłopu Mietusiego

Panorama z Kasprowego Wierchu

Jeden z najbardziej znanych i popularnych szczytów polskiej części Tatr. Na szczyt można wyjść pieszo jednym z dostępnych szlaków lub wyjechać wagonikiem kolejki linowej. Z Kasprowego Wierchu rozpościera się ciekawy widok na Tatry Zachodnie i Wysokie.
Tatry wysokie ze szczytu Kasprowego

Panorama z Kopy Kondrackiej

Najmniejszy z czterech wierzchołków należących do grupy Czerwonych Wierchów. Wierzchołek Kopy Kondrackiej jest miejscem pięknym widokowo, rozpościera się z niego rozległa panorama na Tatry Wysokie. Szczyt jest łatwo dostępna od strony Hali Kondratowej, można stąd kontynuować wycieczkę, idąc pozostałymi wierzchołkami Czerwonych Wierchów.
Widok z Kopy Kondrackiej

Panorama z Doliny Jaworzynki

Łatwo dostępna dolina szlakiem prowadzącym z Kuźnic. Odwiedzana przeważnie w trakcie wycieczki na Halę Gąsienicową oraz wyższe szczyty. W tym malowniczym miejscu kręcone były sceny polskiej komedii „Jak rozpętałem II Wojnę Światową". Dolina Jaworzynka może stanowić cel krótkiej wycieczki w Tatry.
Szczyty w otoczeniu Doliny Jaworzynki

Panorama z Kalatówek

Z łatwo dostępnych Kalatówek rozpościera się ciekawy i malowniczy widok. Można stąd zobaczyć stacje kolejki linowej na Myślenickich Turniach i Kasprowym Wierchu oraz wagoniki między nimi kursujące. Polana Kalatówki słynie z krokusów, wiosną masowo porastających okoliczne tereny.
Widok z kalatówek

Panorama z Kopieńca Wielkiego - widok na Tatry i przełęcze

Z ogołoconego wierzchołka Kopieńca  rozpościera się niezwykle bogata panorama, swoim zasięgiem obejmująca  Tatry Zachodnie, Wysokie i Bielskie. Szczególnie ciekawie prezentują się  szczyty w otoczeniu Hali Gąsienicowej. Kopieniec  jest mniej odwiedzanym miejscem w Tatrach, można tutaj w spokoju  podziwiać panoramę tatrzańską. Wycieczka na górę nie jest trudna,  polecana dla rodzin z dziećmi.
Panorama z Kopieńca Wielkiego
Panorama z Kopieńca Wielkiego

Bachledzki Wierch

To łatwo dostępne miejsce w Zakopanem, gdzie można spacerem dotrzeć z centrum miasta. Z grzbietu Bachledzkiego Wierchu rozpościera się rozległy widok na Tatry. Polami prowadzi żółto znakowany szlak, niegdyś tędy wędrowały owce z Podhala na górskie hale.
Widok z bachledzkiego Wierchu

Panoramiczny widok z Nosala

Nosal od dawna słynie jako jeden z najlepszych punktów widokowych w bezpośredniej bliskości Zakopanego. Z jego wierzchołka rozpościera się świetny widok nie tylko na całą Dolinę Bystrej, ale również na Tatry Zachodnie i część Tatr Wysokich ponad Doliną Gąsienicową. Ciekawie prezentuje się stąd leżące w dole Kuźnice. Aby podziwiać w spokoju panoramę roztaczającą się z Nosala, najlepiej być tam wcześnie rano lub późnym popołudniem.
Panorama z Nosala
Panorama z Nosala

Widok z Równi Krupowej

Mieszcząca się w centrum Rówień Krupowa to jedno z niewielu niezabudowanych miejsc w Zakopanem. Miejsce stanowi park krajobrazowy, rówień w styczniu 2001 r. wpisana została do rejestru zabytków. Z Równi Krupowej nadal można oglądać wspaniałą panoramę Tatr. Warto usiąść na jednej z licznych ławeczek i podziwiać wspaniały widok.
Widok z Równi Krupowej

Widok z Gubałówki

Gubałówka to grzbiet wznoszący się bezpośrednio nad Zakopanem, przewyższając miasto o 300 m. Roztacza się stąd rozległa panorama na Tatry, widok uzmysławia różnice krajobrazowe ich poszczególnych części. Najbardziej charakterystycznym szczytem widocznym z Gubałówki jest Giewont, którego wizerunek z krzyżem na szczycie widnieje w herbie Zakopanego. Charakterystyczny Giewont swoim kształtem przypomina Śpiącego Rycerza.
Widok na Tatry z Gubałowki
Wróć do spisu treści