Męska bielizna termoaktywna – oto TOP5 cech, na jakie warto zwrócić uwagę

Przejdź do treści

Męska bielizna termoaktywna – oto TOP5 cech, na jakie warto zwrócić uwagę

Przewodnik Tatrzański - wycieczki w Tatry - Przewodnik Zakopane
Opublikowane w porady · 1 Luty 2022
Jeżeli nie rezygnujesz z uprawiania sportów na świeżym powietrzu nawet zimą, to bielizna termoaktywna jest dla ciebie idealnym rozwiązaniem. Podczas poszukiwania najlepszej męskiej bielizny termoaktywnej warto zwrócić uwagę na kilka cech, które zapewnią ci komfort podczas ćwiczeń. Z tego wpisu dowiesz się, jaka jest najlepsza bielizna termoaktywna i gdzie można ją kupić.

Czym jest bielizna termoaktywna?

Bielizna termoaktywna jest idealnym wyborem dla osób aktywnych fizycznie. Taka odzież musi być przylegająca do ciała oraz odpowiednio dobrana do naszych potrzeb.

Celem noszenia tak zwanej drugiej skóry jest zwiększenie twojego komfortu podczas uprawiania sportu, np. biegania. Przez internet kupisz wysokiej jakości męską bieliznę termoaktywną np. w sklepie Outdoorzy. Powinna nie tylko zapewniać ciepło, ale i pozwolić skórze oddychać w trakcie biegu.


Grubość bielizny termoaktywnej męskiej

Jest to bardzo ważne kryterium, ponieważ grubość odzieży termoaktywnej męskiej powinna być dostosowana do warunków panujących na zewnątrz. Istnieją trzy podstawowe rodzaje męskiej bielizny termoaktywnej:
  • bielizna termoaktywna męska na zimę (ciepła, gruba) – idealna podczas ćwiczenia w niskich temperaturach. Głównym zadaniem ciepłej bielizny termoaktywnej męskiej jest ogrzanie twojego ciała,
  • bielizna termoaktywna męska średnia – najlepiej ubierać ją, kiedy temperatura przekracza 10 stopni Celsjusza, ale nie jest zbyt ciepło,
  • bielizna termoaktywna męska lekka – warto ją mieć na sobie podczas letnich upałów lub w trakcie ćwiczeń na siłowni, dzięki niej ułatwiasz skórze oddychanie oraz zmniejszysz jej wilgotność.Rodzaj aktywności fizycznej

Jest to kolejny ważny czynnik wpływający na właściwy dobór tej odzieży. Poniżej znajdziesz najpopularniejsze sporty, podczas których się jej używa.           
  • Bieganie i kolarstwo – podczas wybierania bielizny termoaktywnej męskiej do biegania koniecznie zwróć uwagę na dopasowanie i jej elastyczność, co zwiększy zakres intensywnych ruchów podczas ćwiczeń.
  • Narciarstwo – tu doskonale sprawdzi się ciepła bielizna termoaktywna męska, która dobrze odprowadza wilgoć i jest bardzo izolacyjna. Te właściwości nie doprowadzą do kontaktu wody ze skórą.
  • Sporty na hali/siłowni – w tym przypadku najlepiej sprawdzi się letni rodzaj odzieży. Warto też zadbać, by tego typu bielizna termoaktywna męska była dosyć elastyczna.


bielizna w góry


Materiał odzieży termoaktywnej męskiej

Ten rodzaj odzieży najczęściej jest szyty ze sztucznych tworzyw, ze względu na ich właściwości izolacyjne. Właśnie w ten sposób chroni ona przed utratą temperatury ciała. Najpopularniejszym gatunkiem, używanym podczas szycia bielizny termoaktywnej jest poliamid z elastanem. Na stronie outdoorzy.pl znajdziesz szeroki wybór bielizny termoaktywnej męskiej, która wykonana jest z wysokiej jakości materiałów zapewniających komfort użytkowania.

Jeżeli jednak bardzo zależy ci na naturalnych tkaninach, musisz liczyć się z tym, że bielizna nie będzie zbyt dobrze przylegać, straci swoją elastyczność i będzie znacznie mniej izolacyjna. W związku z tym materiał utraci prawie wszystkie swoje właściwości.

Dopasowanie do ciała

Zarówno podczas zakupu bielizny termoaktywnej męskiej na zimę, jak i tej cieńszej — na cieplejsze miesiące roku — pamiętaj o dobraniu właściwego rozmiaru. Jeśli dokonasz złego wyboru, to noszenie tego typu bielizny mija się z celem, ponieważ nie będzie dobrze odprowadzała wilgoci oraz nie będzie izolowała ciepła.

Kiedy zdecydujesz się na nabycie odzieży termoaktywnej męskiej, koniecznie sprawdź, czy posiada szwy. Jeżeli sięgniesz po bezszwową bieliznę termoaktywną męską, zminimalizujesz ryzyko otarć i podrażnień niemal do zera.

       
"Artykuł zewnetrzny"


Nie ma jeszcze żadnych recenzji.
0
0
0
0
0
Wróć do spisu treści