Trasy rowerowe po Zakopanem i Podtarzu

Przejdź do treści

Trasy rowerowe po Zakopanem i Podtarzu

Przewodnik Tatrzański - wycieczki w Tatry - Przewodnik Zakopane
Opublikowane według MJG w Podtatrze · 30 Kwiecień 2020
Jeżeli lubisz jeździć na rowerze i chciałbyś zwiedzić ciekawe a rzadko odwiedzane miejsca, to zapraszamy do zapoznania się z poniżej zamieszczonymi trasami. Przedstawiamy kilka różnorodnych tras rowerowych i myślimy, że każdy znajdzie coś dla siebie.
Ponieważ na terenie T.P.N. udostępniona jest niewielka ilość szlaków rowerowych, proponujemy zwiedzanie okolic Tatr, a zwłaszcza terenów Podtatrza. Znajduje się tu wiele dróg rowerowych pięknych widokowo oraz ciekawych pod względem historii i etnografii. Na trasach, które proponujemy, jest małe natężenie ruchu samochodowego.


Jazda w terenie górskim

Hala Gasienicowa zimą na rowerze
Z racji wykonywania naszego zawodu, jakim jest przewodnik tatrzański, chcemy podzielić się posiadaną wiedzą na temat obiektów i miejsc, które będziemy mijać podczas wspólnej wycieczki. Przypominamy, że Tatry i ich okolice charakteryzują się specyficznym klimatem, którego jedną z cech jest duża zmienność pogody. Dlatego zawsze na wycieczkę powinnyśmy zabrać jakieś ciepłe wierzchnie okrycie i coś, co nas ochroni przed deszczem. Niezbędne jest również zaopatrzenie się w coś do picia i jedzenia.

Pragniemy zaznaczyć, że jazda na rowerze po terenach górskich wymaga dużo lepszej kondycji niż jazda po zwykłych ścieżkach rowerowych, jednak ilość tras i ich stopień trudności pozwala wybrać odpowiednią do swoich możliwości. Należy także pamiętać, że przy jeździe w terenie górskim bardziej od długości trasy liczy się różnica wzniesień oraz kąt nachylenia pomiędzy poszczególnymi odcinkami.

Oczywiście przygotowane przez nas trasy możemy modyfikować-skracać, wydłużać itd. Dla osób nieposiadających roweru istnieje możliwość wypożyczenia. Do jazdy w terenie górzystym, najlepiej nadaje się rower górski z amoryzatorem.


TRASY: łatwe

Rowerem po Zakopanem

trudność:          łatwa
długość:            12 km
nawierzchnia: 100% asfalt

drewniany dom góralski
Startujemy przy dolnych Krupówkach, w pobliżu podziemnego przejścia.  Pierwszym punktem naszej wycieczki jest kryty gontem, drewniany Stary Kościółek przy ulicy Kościeliskiej oraz Stary Cmentarz na Pęksowym Brzyzku. Wycieczkę kontynuujemy ulicą Kościeliską zwaną starówką zakopiańską, która jest najstarszą ulicą Zakopanego. Przy ulicy tej można podziwiać ponad stuletnie drewniane chałupy góralskie oraz jeden z piękniejszych domów wybudowanych w stylu zakopiańskim wille Koliba, gdzie obecnie mieści się Muzeum Stylu Zakopiańskiego.

Z ulicy Kościeliskiej kierujemy się bocznymi ulicami w górę Zakopanego, tutaj można zobaczyć słynną skocznię narciarską Wielką Krokiew. Spod skoczni jedziemy w mniej uczęszczaną dzielnicę Zakopanego Jaszczurówkę, gdzie znajduje się drewniany kościółek projektu Stanisława Witkiewicza. Droga powrotna tą samą trasą  na Koziniec gdzie stoi Dom pod Jedlami oglądać budynek możemy tylko z zewnątrz. Jest to największy obiekt wybudowany w stylu zakopiańskim. Z Kozińca jedziemy w dół przez Antałowkę i dojeżdżamy do ul. Zamojskiego, tutaj możemy podziwiać Willę Oksza zabytek architektury w stylu zakopiańskim, obecnie własność Muzeum Tatrzańskiego. Dalej jedziemy przez Rówień Krupową (ładna panorama Tatr) a stąd pod Szkołę Budownictwa Regionalnego potocznie zwaną „Budowlanką”, gdzie kończymy wycieczkę.


Drogą Królewską

Zakopane Kościelisko wylot dol.Chochołowskiej Zakopane
trudność:           łatwa
długość:            18 km
nawierzchnia: 100% asfalt
trudność:           łatwa
długość:            18 km
nawierzchnia: 100% asfalt

Podhale rowerowo
Z Zakopanego jedziemy w stronę Kościeliska, mijając po prawej hotel Mercury, dawniej Kasprowy oraz wyciąg narciarski Szymaszkowa a po lewej możemy podziwiać wznoszący się nad Zakopanem Giewont. Po dojechaniu do dużego drewnianego kościoła w Kościelisku dalej jedziemy w dół a na rozwidleniu w prawo aż do Roztok.

Po przejechaniu przez most i przekroczeniu szosy kierujemy się do wylotu doliny Chochołowskiej na Siwą Polanę, gdzie wiosną możemy podziwiać krokusy. Następnie powrót do drogi łączącej Czarny Dunajec z Zakopanem i nią wracamy do miasta. Jeżeli mamy jeszcze siły i chęci do Zakopanego możemy wrócić Drogą pod Reglam.


Na Krzeptówki

Zakopane Krzeptówki Zakopane
Trudność:       łatwa
długość:        10 km
nawierzchnia: 80% asfalt / 20% droga leśna i polna
Trudność:       łatwa
długość:        10 km
nawierzchnia: 80% asfalt / 20% droga leśna i polna

na Krzeptówkach
Wycieczkę rozpoczynamy przy skoczni narciarskiej „Wielka Krokiew” im. Stanisława Marusarza. Jedziemy w dół ścieżką rowerową, a na pierwszym skrzyżowaniu skręcamy w lewo. Następnie ulicami Małe Żywczańskie i Strążyską dojeżdżamy na Bogdańskiego, tutaj możemy zobaczyć "Galerie Antoniego Rząsy" znanego zakopiańskiego rzeźbiarza. Gdy skończy się asfalt, jedziemy drogą terenową, która prowadzi na Skibówki i stąd kierujemy się do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej.

Dalej w górę Krzeptówkami i po pewnym czasie wjeżdżamy w niewielką  uliczkę, przy której znajduje się stara drewniana chałupa góralska. W domu tym mieszkał góral Jan Krzeptowski Sabała, znany między innymi jako myśliwy, gawędziarz, muzykant i pieśniarz. Teraz mamy dwa warianty powrotu do Zakopanego, łatwiejszy z powrotem w dół asfaltem przez Krzeptówki i ulicę Kościeliską lub trudniejszy, ale ciekawszym szlakiem Drogą pod Reglami.

                                                                                                                                         
Przez Antałowkę

Zakopane Harenda Poronin Cyrhla Zakopane
Trudność:       łatwa
Długość:         26 km
Nawierzchnia: 50% asfalt 50% droga leśna i polna

na Bachledzkim Wierchu
Wycieczkę rowerową rozpoczynamy w Zakopanem, obok Willi Pod Jedlami okazałego domu wybudowanego w Stylu Zakopiańskim. Stąd lekko w dół drogą asfaltową na Antałówkę, po wyjechaniu z zabudowań drogą polną (żółty szlak) przez Bachledzki Wierch. Tutaj warto na chwilę się zatrzymać, by móc podziwiać wspaniałą panoramę Tatr.
Przy charakterystycznej kapliczce skręcamy w lewo, w dół przez tory, dojeżdżamy do „zakopianki”. Po przekroczeniu szosy jedziemy drogą asfaltową do dolne stacji wyciągu krzesełkowego na Harendzie.

Wyciągiem wyjeżdżamy na górę, stąd wspaniały zjazd szlakiem czerwonym aż do wsi Suche. Nieopodal remizy wjeżdżamy na drogę asfaltową, następnie kierujemy się w stronę Poronina, gdzie na Jesionkówce skręcamy w boczną uliczkę.

Po pewnym czasie kończy się droga asfaltowa i zamienia się w drogę leśną. Stąd czeka nas podjazd na Cyrhle, gdzie musimy dojechać do ulicy Oswalda Balzera. Z tego miejsca już tylko zjazd do Zakopanego, po drodze mijamy Jaszczurówkę, gdzie warto się zatrzymać i oglądnąć wspaniałą kaplicę wybudowaną w Stylu Witkiewiczowskim. Koniec trasy w miejscu gdzie zaczynaliśmy wycieczkę.TRASY: średnie

Przez Zgorzelisko

Małe Ciche Zazadnia Zgorzelisko Stasikówka
trudność:         średnia
długość:          18 km
nawierzchnia: 50% asfalt / 50% droga leśna i polna

panorama tatr
Wycieczkę zaczynamy na skrzyżowaniu drogi z Murzasichla z drogą prowadzącą do miejscowości Małe Ciche. My kierujemy się w stronę Małego Cichego, a po przejechaniu przez wieś wjeżdżamy w drogę leśną i po ok. 1,5 km., dojeżdżamy do drogi Oswalda Balzera. Stąd asfaltem pełnym podjazdów i serpentyn jedziemy w kierunku Wierch Porońca, przed którym skręcamy w lewo na Zgorzelisko.

Tutaj mijamy górną stację wyciągu narciarskiego Małe Ciche. Od teraz jechać będziemy ównie w dół najpierw lasem następnie polami. Przy ładnej pogodzie widoczna będzie wspaniała panorama Tatr. Pod koniec wycieczki stromy zjazd aż do asfaltowej szosy biegnącej przez Stasikówkę. Wycieczkę kończymy w miejscu jej rozpoczęcia.


Przez Gliczarów

Poronin Bukowina Tatrzańska Gliczarów Górny Poronin
trudność:         średnia
długość:          17 km
nawierzchnia: 70% asfalt / 30% droga leśna i polna
trudność:         średnia
długość:          17 km
nawierzchnia: 70% asfalt / 30% droga leśna i polna

panorama na tatry z Gliczarowa
Początek wycieczki w Poroninie przy Gminnym Ośrodku Kultury gdzie w latach 1947r. 1990r. mieściło się Muzeum Lenina. Stąd cały czas asfaltem jedziemy ulicą Tatrzańską, po drodze przejeżdżamy przez Kośne Hamry i Stasikówkę. My musimy wyjechać na Bukowinę Tatrzańską do ronda zwanego Klinem, przed którym czeka nas mozolny podjazd.

Na rondzie kierujemy się za znakami do Gliczarowa Górnego, gdzie warto chwilę odpocząć, podziwiając najwyższe szczyty w niezwykle stąd rozległejpanoramie Tatr. Dalej jedziemy asfaltem, a przy budynku straży pożarnej skręcamy w lewo. Po pewnym czasie kończy się droga asfaltowa i tu polną drogączeka nas podjazd na wierzchołek Galicowej Grapy, skąd już tylko zjazd w dół. Koniec wycieczki w miejscu startu.


Polskim Spiszem

Łapsze Wyżnie Łapszanka Osturnia Kacwin Łapsze Wyżnie
Trudność:       średnia
Długość:         32 km
Nawierzchnia: 100% asfalt

przez Osturnie na rowerze
Naszą wycieczkę rozpoczynamy w Łapszach Wyżnich, nieopodal murowanego kościoła św. Piotra i Pawła. Stąd jedziemy drogą, która prowadzi przez wieś Łapszankę. Pod koniec czeka nas mozolny podjazd na przełęcz nad Łapszanką.
Po dojechaniu czeka nas nagroda w postaci rozpościerającego się  wspaniałego widoku na Tatry i Magury Spiskiej na pierwszym planie. Znajdziemy tutaj murowaną kapliczkę pod wezwaniem Matki Boskiej Częstochowskiej, jest to tzw. dzwonnica loretańska. Możemy skorzystać z drewnianych ławek mieszczących się obok kaplicy.

Z przełęczy czeka nas długi zjazd do wsi Osturnia. Jest to najdłuższa wieś na Słowacji, licząca 9 km. Podziwiać tutaj możemy wspaniałą drewnianą zabudowę. Osturnia jest najdalej wysuniętą na zachód wsią rusińską. Po opuszczeniu wsi kierujemy się do granicy z Polską, po której przekroczeniu jedziemy do Kacwina. W tej spiskiej wsi, przy drodze głównej znajdziemy charakterystyczne sypańce oraz piękny murowany gotycki kościół. Z Kacwina kierujemy się najpierw na Łapsze Niżne oraz Łapsze Wyżnie, do miejsca gdzie rozpoczynaliśmy wycieczkę rowerową.  


Nieopodal zalewu czorsztyńskiego

Trybsz Łapsze Niżnie i Wyżnie Niedzica Frydman Dębno Trybsz
trudność:            średnia
długość:            45 km
nawierzchnia: 100% asfalt

Frydman
Wycieczka po polskim Spiszu. Zaczynamy nieopodal drewnianego kościoła w Trybszu, gdzie znajduje się piękna polichromia pokrywająca ściany i stropy. Jedno z malowideł przedstawia sąd ostateczny na tle panoramy Tatr Bielskich, jest to najstarsze w Polsce wyobrażenie Tatr. Spod świątyni kierujemy się na Niedzicę, po drodze mijamy Łapsze Wyżnie i Łapsze Niżnie. Ozdobą Niedzicy jest piękny murowany gotycki kościół pod wezwaniem św. Bartłomieja. Teraz podjeżdżamy do największej ziemnej tamy Zapory Czorsztyńskiej spiętrzającej wody Dunajca.

Nieopodal znajduje się przepięknie położony nad zalewem Zamek Niedzica, który jest jednym z najcenniejszych w Polsce przykładów architektury obronnej. Opuszczamy zamek i kierujemy się na Frydman, po drodze mijając Falsztyn. We Frydmanie możemy zobaczyć z zewnątrz (własność prywatna) kasztel rodziny Horvatów, słynne piwnice frydmańskie, w których składowano wino oraz najstarszą murowaną świątynię polskiego Podtatrza — kościół św. Stanisława Biskupa.

Następnie kierujemy się do nieodległego Dębna — tutaj największą atrakcją jest drewniany kościół gotycki pod wezwaniem Michała Archanioła, w którym największe wrażenie na zwiedzających robi piękna, kolorowa polichromia z ok. 1500 r. Od kościoła droga prowadzi w kierunku Krempach i Nowej Białej. Po drodze możemy zobaczyć przełom Białki wraz ze skałami: Obłazową i Kramnicą. Wycieczkę kończymy w Trybszu, gdzie był jej początek.


Szlakiem Powstania Chochołowskiego

Zakopane Gubałówka Chochołów Witów Zakopane
trudność:        średnia
długość:          30 km
nawierzchnia: 70% asfalt / 30% droga polna
trudność:           średnia
długość:           30 km
nawierzchnia: 70% asfalt / 30% droga polna

chałupa góralska w Chochołowie
Wycieczkę zaczynamy przy dolnej stacji kolejki szynowej i nią wyjeżdżamy na Gubałówkę. Następnie jedziemy grzbietem Gubałówki, gdzie będzie towarzyszył nam piękny widok na Tatry i Zakopane. Na krzyżówce kierujemy się na Dzianisz, a po pewnym czasie musimy wjechać na drogę terenową.
Teraz długa jazda ścieżką polną, która prowadzi szlakiem Powstania Chochołowskiego i nią obniżamy się, aż dojedziemy pod Ostrysz, na który czeka nas podjazd. Z wierzchołka zjeżdżamy w dół drogą, która kończy się przy murowanym kościele we wsi Chochołów.

Największą atrakcją, jaką możemy zobaczyć w Chochołowie, jest Żywy skansen budownictwa podhalańskiego składający się z pięknych drewnianych chałup góralskich. We wsi między innymi możemy oglądnąć chałupę zbudowaną z jednej jedli oraz Muzeum Powstania Chochołowskiego.

Z Chochołowa wracamy drogą asfaltową do Zakopanego, po drodze przejeżdżając przez podhalańską wieś Witów. Kolejną atrakcją na trasie naszej wycieczki jest urocza polana Biały Potok, na której znajdują się góralskie szałasy wraz z bacówką, tutaj możemy spróbować serów wyrabianych w tym regionie, są to min. bundz, oscypek, bryndza. Następnie jadąc Krzeptówkami, po lewej stronie mijamy Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej. Wycieczkę kończymy przy Starym Kościółku niedaleko dolnych Krupówek.


Na Gubałowkę

Zakopane Ząb Gubałówka Kościelisko Zakopane
Trudność:       średnia
Długość:         29 km
Nawierzchnia: 80% asfalt  20% droga leśna i polna

Giewont
Od "Oczka Wodnego" przy Krupówkach, kierujemy się bocznymi uliczkami w stronę ul. Kasprowicza. Z tej ruchliwej ulicy skręcamy w lewo, na Spyrkówkę i tędy tzw. starą drogą przez Harendę i Ustup, jedziemy w stronę Poronina. Po dotarciu do głównej szosy ("zakopianki"), omijamy ją, jadąc chodnikiem do bliskiego skrętu na Ząb. W lewo przez most, za którym czeka nas mozolny 4-kilometrowy podjazd przez wieś Suche.

Na skrzyżowaniu skręcamy w lewo i wjeżdżamy do położonej na wyniosłym grzbiecie wsi Ząb. Zdecydowanie mniej ruchliwą drogą dojeżdżamy do kolejnego skrzyżowania, gdzie skręcamy w prawo, przejeżdżając obok drewnianej kapliczki. Rozpościera się stąd wspaniały widok na Tatry. Drogą częściowo wśród lasu świerkowego, pokonujemy 100 m różnicy poziomów i zdobywamy kulminację Gubałówki — 1122 m. Przed nami 1,5 km asfaltową drogą pośród wszechobecnych drewnianych stoisk z pamiątkami.

Uwaga! - w trakcie sezonu letniego, trzeba przebijać się pośród wielkiej ilości turystów, na szczęście istnieje możliwość przejazdu drogą terenową, która przebiega trochę poniżej głównego deptaka.

Po dojechaniu do skrzyżowania opuszczamy asfalt i jedziemy szlakiem czarnym w stronę lasu. Terenową wyboistą drogą, lekko wznosimy się, trawersując Butorowy Wierch. Z rozległej polany rozpościera się ciekawy widok na Giewont i Tatry Zachodnie. Kontynuujemy wycieczkę, by po pewnym czasie skręcając w lewo opuścić czarny szlak. Obniżamy się, jadąc przez Pitoniówkę i Budzówkę, aż do głównej ulicy Kościeliska noszącej imię Stanisława Nędzy — Kubińca. Stąd jedziemy w stronę Zakopanego asfaltową drogą. Po minięciu charakterystycznego Hotelu Mercure Kasprowy za mostem skręcamy w boczną uliczkę Ubocz. Dojeżdżamy do ul. Kościeliskiej a stąd już tylko chwila do miejsca, w którym rozpoczynaliśmy wycieczkę.TRASY: trudne

Przez granice słowacką

Poronin Bukowina Tatrzańska Jurgów Łysa Polana dol. Biała Woda Poronin
trudność:         duża
długość:           52 km
nawierzchnia: 90% asfalt / 10% droga bita
trudność:         duża
długość:           52 km
nawierzchnia: 90% asfalt / 10% droga bita

Podspady
Wycieczkę rozpoczynamy w Poroninie przy Gminnym Ośrodku Kultury i stąd pedałujemy aż na rondo klin w Bukowinie Tatrzańskiej. Stąd długi zjazd do następnego ronda i w prawo przez most na rzece Białka do spiskiej wsi Jurgów. Tutaj możemy zwiedzić chatę tzw. Zagrodę Sołtysów, ukazuje ona ubogie gospodarstwo spiskie z XIX/XX w. Chałupa ma trzy pomieszczenia: izbę, sień i komorę oraz przylegające stajnie i wozownie.
Z Jurgowa kierujemy się w stronę przejścia granicznego ze Słowacją i teraz towarzyszył nam będzie piękny widok na Tatry Bielskie. Po drodze mijamy polane Podokólne, na której stoją zabytkowe szałasy pasterskie.

Gdy dotrzemy do Drogi Wolności (Słowacja), skręcamy w prawo kierując się do przejścia granicznego Łysa Polana, po drodze mijamy Podspady i Jaworzynę Spiską z cmentarzem, na którym pochowany jest pruski Książę Christian Hohenlohe, niegdyś właściciel tych terenów. Na Łysej Polanie wjeżdżamy w dolinę Białej Wody, która jest jedną z najpiękniejszych w Tatrach. Jazda jej dnem to 4 km do polany Biała Woda, na końcu wspaniałe widoki z najwyższym szczytem Tatr i całych Karpat-Gerlachem.
Na polanie (dalej można iść tylko pieszo) obudowane źródełko i ławki. Wracamy tą samą drogą, a od Łysej Polany czeka nas podjazd aż na Wierch Poroniec 1149 m. Stąd długi zjazd serpentynami do Zazadniej, potem skręt w drogę leśną i po o.1,5 km. wyjeżdżamy na asfalt w miejscowości Małe Ciche. Następnie powrót do Poronina w miejsce rozpoczęcia wycieczki.


Pod Reglami do Chochołowskiej Doliny

Zakopane Droga  po Reglami dol. Chochołowska Zakopane
trudność:           duża
długość:           38 km
nawierzchnia: 50% asfalt / 50% droga bita

Polana Chochołowska
Trasę do Doliny Chochołowskiej rozpoczynamy przy skoczni "Wielka Krokiew", którą omijamy terenem z prawej strony. Wjeżdżamy na Drogę pod Reglami, droga ta jest jednym z nielicznych udostępnionych przez T.P.N. szlaków, gdzie można poruszać się rowerem. Po drodze mijamy wyloty dolin tatrzańskich a w czasie jazdy towarzyszy nam widok na Zakopane. Przy wylocie dol. Kościeliskiej wjeżdżamy na drogę asfaltową a przy zajeździe "Józef" wracamy na drogę terenową.

Po dojechaniu do Siwej Polany jedziemy w głąb dol. Chochołowskiej najpierw asfaltem, a od Hucisk drogą utwardzaną aż do schroniska.
Przed schroniskiem na Polanie Chochołowskiej możemy zobaczyć szałasy pasterskie oraz drewniany kościółek znany z filmu „Janosik”. Polana najpiękniej prezentuje się na wiosnę, kiedy licznie kwitną krokusy. W czasie jazdy rowerem powinnyśmy pamiętać, że na szlaku znajdują się oprócz nas wędrujący turyści. Do Doliny Chochołowskiej możliwy jest również wjazd od szosy Zakopane-Czarny Dunajec. Powrót głównie asfaltem.


Na Magurę Witowską

Zakopane Gubałówka Płazówka Magura Witowska Zakopane
trudność: duża
długość: 30 km
nawierzchnia: 30% asfalt / 70% droga leśna i polna

na Gubałówce
Wycieczkę rozpoczynamy w Zakopanem, skąd wyjeżdżamy z rowerami na Gubałówkę, jednym z trzech dostępnych wyciągów. Następnie drogą asfaltową grzbietem Gubałówki kierujemy się na zachód. Na krzyżówce wjeżdżamy w drogę bitą, która prowadzi przez las a częściowo polami. Dojeżdżamy do Płazówki, gdzie możemy zobaczyć stary drewniany kościółek.

Stąd w dół asfaltem do drogi głównej, którą jadąc ok. 500 m w stronę Witowa opuszczamy skręcając w lewo za potokiem i dalej terenem w górę do granicy ze Słowacją.
Po drodze pięknie prezentują się Tatry Zachodnie na czele z Giewontem. Szlakiem, który prowadzi granicą państwa, dojeżdżamy na Magurę Witowską i stąd wracając przez las i polany szlakiem niebieskim, jedziemy głównie w dół.
Po dojechaniu do drogi asfaltowej wracamy nią do Zakopanego.
Oprócz wyżej opisanych tras rowerowych, na terenie T.P.N. część szlaków jest udostępnionych do turystyki rowerowej i można poruszać się tylko po wyznaczonych trasach. Ograniczania spowodowane są wymogami ochrony przyrody, natomiast większa część szlaków w Tatrach jest zbyt trudna dla przeciętnego rowerzysty.

Poruszając się po udostępnionych rowerowo szlakach, należy mieć odpowiedni rower (górski z amortyzatorem). Na wszystkich trasach obowiązuje ograniczenie prędkości 20 km/h. Planując jazdę, należy uważać na wędrujących turystów, a w Dolinie Chochołowskiej również na dorożki i ciuchcię.

Trasy rowerowe na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego:

Brzeziny Dolina Suchej Wody Hala Gąsienicowa (schronisko Murowaniec)
Kuźnice Kalatówki (Hotel Górski Kalatówki)
Droga Pod Reglami od Murowanicy do Suchej Polany
Sucha Polana Dolina Chochołowska schronisko na skraju Polany Chochołowskiej.
- / 5
1 recenzja
0
0
0
0
0
Jakub
13 Sie 2020
Trasa Zakopane — Gubałówka — Płazówka — Magura Witowska — Zakopane
Uwaga rowerzyści terenowi - prawie wszystko w lasach za doliną Chochołowską w stronę szlaku na Magurę, w tym zupełnie nieoznakowany szlak rowerowy z mapy (lub nieistniejący de facto) rozjeżdżone przez samochody, zalane wodą i rozmiękłą gliną, często pozagradzane ściętymi drzewami, czasami zupełnie nie do przebycia. Samej jazdy jest tam niewiele. Podjazd na Magurę oznakowany, ale przejezdny do polany w 2/3 trasy, potem jest to samo, dlatego tylko ten fragment doradzam.
Wróć do spisu treści