Trasa rowerowa NOWY TARG - TRSTENA

Przejdź do treści

Trasa rowerowa NOWY TARG - TRSTENA

Przewodnik Tatrzański - wycieczki w Tatry - Przewodnik Zakopane
Opublikowane według Michał Jarząbek-Giewont w Podhale · 12 Grudzień 2015
Niedawno powstała nowa trasa rowerowa na Podhalu. Jest ona częścią większego projektu, który zakłada realizację liczącej ponad 250 km pętli wokół Tatr. Obecnie cześć trasy biegnie od Nowego Targu trasą dawnej linii kolejowej do granic słowackiej w Suchej Horze i dalej do miasta Trstena. Po drodze mijamy takie miejscowości jak: Ludzimierz, Rogoźnik, Czarny Dunajec oraz Chochołów W trakcie pokonywania trasy poruszmy się terenem o dużych walorach przyrodniczo - krajobrazowych. Możemy podziwiać wspaniałe torfowiska Orawsko-Nowotarskie, doliny rzek z malowniczymi przełomami, urokliwe łąki i pola, wspaniale wyglądające stąd Tatry i Babią Górę.
Ścieżkę rowerową pokrywa nawierzchnia asfaltowa, która miejscami odgrodzona jest niskimi płotkami. Co jaki czas postawione są drewniane zadaszenia z ławkami i tablicami, na których widnieją informacje o zwiedzanym miejscu oraz przejrzyste mapy z zaznaczonym miejscem gdzie aktualnie jesteśmy.
Trasa przeznaczona jest dla wytrawnych rowerzystów jak również tych rzadziej wsiadających na rower. Co ciekawe ścieżka w czasie zimy ma służyć narciarzom biegowym.
Należy pamiętać, że na terenie Słowacji jest obowiązek jeżdzenia w kasku na rowerze.

Panorama Tatr
Widok na Tatry z okolic Chochołowa

Trasa rowerowa
Ścieżka rowerowa w okolicach Zaskala

Rzeka Czarny Dunajec
Czarny DunajecNie ma jeszcze żadnych recenzji.
0
0
0
0
0
Wróć do spisu treści