Termy jako doskonała atrakcja w Bukowinie Tatrzańskiej

Przejdź do treści

Termy jako doskonała atrakcja w Bukowinie Tatrzańskiej

Przewodnik Tatrzański - wycieczki w Tatry - Przewodnik Zakopane
Opublikowane w porady · 28 Wrzesień 2020
Chcesz oderwać się od codzienności w wyjątkowym otoczeniu? Szukasz  miejsca na wyjazd, które pozwoli Ci się zrelaksować? Pragniesz zadbać o  swoje zdrowie, szczególnie w nadchodzących jesiennych i zimowych  miesiącach? Jeśli na chociaż jedno z tych pytań odpowiedziałeś  twierdząco, mamy idealną odpowiedź na Twoje potrzeby. A są nią termy!  Bukowina Tatrzańska jest miejscem, które z pewnością trafi w Twój gust.      

Termy – dlaczego warto z nich korzystać?


Woda termalna charakteryzuje się tym, że jest wysoko zmineralizowana. Zazwyczaj znajdują się w niej takie składniki jak: potas, chlor, wapń, sód, magnez, a także siarka. Głębokość, z której wydobywane są wody termalne, bardzo często sięga ponad 2 kilometrów.


Jeśli nigdy wcześniej  nie korzystałeś z oferty basenów termalnych, powinieneś poznać ich zalety. Oto one!


Środek leczniczy i rehabilitacyjny – zdrowie na pierwszym miejscu


Składniki mineralne znajdujące się w wodzie termalnej doskonale wpływają na cały organizm, dlatego baseny termalne często wykorzystywane są jako dodatek do leczenia czy rehabilitacji wielu schorzeń. Woda termalna może pomóc w szybszej rekonwalescencji po różnych zabiegach, a do tego przyspiesza przemianę materii. Jej zaletą jest także korzystne działanie na układy sercowo-naczyniowy oraz mięśniowo-kostny.


Piękna skóra – dla dbających o urodę i nie tylko


Wody termalne mają pozytywny wpływ na skórę. Dzięki zawartości składników mineralnych mogą doskonałe łagodzą wszelkie podrażnienia, a do tego pomagają walczyć ze stanami zapalnymi. Można powiedzieć, że dają niezwykle skoncentrowane działanie, którego nie znajdziesz w żadnym kremie do twarzy czy balsamie do ciała. Jeśli chcesz poznać ten aspekt korzystania z term, wybierz np. baseny siarkowe, które oferują Twojej skórze wiele dobrego.


Oczyszczony i zrelaksowany umysł – walka ze stresem


Kąpiel w basenach termalnych będzie doskonałym wyborem dla osób, które szukają relaksu. Jeśli na co dzień masz w życiu wiele stresu, wody termalne o wysokiej zawartości składników mineralnych będą dla Ciebie idealne. Gorące termy poprawią Twoje samopoczucie i komfort psychiczny, regulując działanie układu nerwowego. Możesz spodziewać się także pozytywnego wpływu na... sen, gdyż kąpiel w wodach termalnych może pomóc w walce z bezsennością. Z tych korzyści nie są wyłączone kobiety w ciąży, które potrzebują relaksu i odpoczynku podczas tego wymagającego, ale jednocześnie wyjątkowego czasu.


Termy Bukovina – Twoje miejsce


Bukowina Tatrzańska jest idyllicznym miejscem, które jest położone w województwie małopolskim, u podnóża Tatr. Wycieczka do tego miasta jest doskonałym pomysłem dla mieszkańców blisko położonego Krakowa, ale do Bukowinę odwiedzają turyści z całej Polski, a także spoza jej granic. Powodem tego są Termy Bukovina - termybukovina.pl/termy-bukovina/woda-termalna. Ciepłe, przyjemne wody termalne, wydobywane z głębokości 2400 m, zawierające 28 składników mineralnych zachwycają każdego, kto odwiedza to wyjątkowe miejsce. Jeśli chcesz odpocząć od zgiełku miasta w klimacie bliskim naturze, a do tego wykorzystać zalety basenów termalnych – wycieczka do Bukowiny Tatrzańskiej będzie idealnym wyborem. Sprawdź sam!


„Materiał partnera”

Nie ma jeszcze żadnych recenzji.
0
0
0
0
0
Wróć do spisu treści