Tatry poza sezonem — dlaczego warto?

Przejdź do treści

Tatry poza sezonem — dlaczego warto?

Przewodnik Tatrzański - wycieczki w Tatry - Przewodnik Zakopane
Opublikowane w porady · 17 Wrzesień 2021
Przygoda, wolność, swoboda i duże oszczędności, to podstawowe zalety  organizacji wyjazdu w Tatry poza sezonem. Sprawdź, gdzie szukać noclegu.
    

Prawdziwy wypoczynek w Tatrach tylko poza sezonem


Niebywały krajobraz, zachwycające widoki, świeże powietrze i wyjątkowy klimat, to uroki Tatr, którym trudno się oprzeć. Niestety w ciągu wakacji, ferii zimowych, wiosennych czy długich weekendów nie można w tych rejonach odpocząć od codziennego zgiełku. Nawet najwięksi miłośnicy Tatr, często rezygnują z nich w trakcie sezonu z uwagi na wszechobecne tłumy turystów.


Problem nie dotyczy jedynie Zakopanego, lecz każdego atrakcyjnego miejsca i każdego szlaku. Nawet poruszanie się samochodem jest mocno utrudnione, a znalezienie parkingu zdaje się niejednokrotnie graniczyć z cudem. Przepełnione są punkty gastronomiczne, busy, kolejki. Niektóre rozrywki wymagają rezerwacji nawet z kilkudniowym wyprzedzeniem. Skupiska ludzkie nie sprzyjają wypoczynkowi. Serwują ogromną liczbę bodźców, co mocno obciąża układ nerwowy.


Rejony górskie są zdecydowanie wspaniałym miejscem na to, by poddać się relaksowi. Idealnie jednak gdy towarzyszy temu obserwacja terenów zielonych, wsłuchiwanie się w szum drzew i śpiew ptaków. W Tatrach na takie warunki można liczyć tylko poza sezonem, czyli głównie od października do kwietnia, z wyłączeniem długich weekendów. W tym okresie zdecydowanie łatwiej jest nie tylko o wypoczynek, ale również o miejsce noclegowe i atrakcyjne ceny. Nawet krótki wypad w Tatry będzie fantastycznym sposobem na tzw. reset po pracowitym tygodniu lub innym intensywnym przedsięwzięciu.


Wyjazd zorganizowany, czy na własną rękę?


Turyści coraz chętniej decydują się na samodzielne planowanie wycieczek i wczasów. Mając dostęp do internetu, organizacja całej wyprawy staje się niezwykle prosta. Wybierasz, gdzie śpisz, gdzie jesz i przede wszystkim ile płacisz. To największe zalety wyjazdu na własną rękę. Dzięki obniżeniu kosztów może uda Ci się zostać w Tatrach nieco dłużej?


To także niesamowite poczucie wolności i niezależności. Co ważne, nie musisz całego pobytu spędzać w jednym miejscu. Raz możesz zanocować w apartamencie z basenem w centrum Zakopanego, innym razem w maleńkiej chatce pod lasem, albo wędrować z plecakiem i każdej nocy spać zupełnie w innych warunkach.


Jak szukać dobrych ofert noclegowych?


Dzięki bardzo licznym ofertom dostępnym online każdy może wybrać tę, która będzie idealnie dostosowana do jego potrzeb. Godnym polecenia źródłem miejsc noclegowych jest Interhome.


Niezależnie od tego, czy planujesz stacjonarny pobyt, długie spacery po okolicy, powolne poranki z kawą i z widokiem na góry, czy może szybkie śniadania oraz całodzienne wypady na szlak, w Interhome znajdziesz taki dom lub apartament wakacyjny, w którym będzie wszystko, czego potrzebujesz. Szukając idealnego noclegu, zaznacz interesującą Cię odległość od centrum, udogodnienia, a także ewentualnie rodzaj dodatkowej aktywności np. rowery, tenis, narciarstwo. Jeśli zależy Ci na oszczędności, ustaw maksymalną cenę, jaką chcesz zapłacić za swój pobyt.


Pomimo że nie widać wynajmowanych lokali przez internet, pamiętaj, by sprawdzać opinie byłych gości. Najlepiej czytać pełne recenzje, gdyż sama liczba gwiazdek może być myląca.


Zaplanuj swój wypad w Tatry już teraz, nie czekaj, jak zrobią to wszyscy!


“Artykuł zewnętrzny”


Nie ma jeszcze żadnych recenzji.
0
0
0
0
0
Wróć do spisu treści