Narty dziecięce - jak wybrać najlepsze?

Przejdź do treści

Narty dziecięce - jak wybrać najlepsze?

Przewodnik Tatrzański - wycieczki w Tatry - Przewodnik Zakopane
Opublikowane w porady · 27 Listopad 2020
Zimowe szaleństwo na stoku nie może odbyć się bez odpowiedniego sprzętu. Najmłodsi wymagają nart, które będą dopasowane do nich szczególnie pod kątem możliwości. Zastanawiasz się, jakie narty dla dzieci kupić? Szukasz sprzętu wysokiej jakości, który nie zniechęci Twoich pociech przy nauce zjazdów ze stoku? Zobacz, czym warto kierować się przy zakupie, aby wybrać najlepsze narty dziecięce.
    

Czym się kierować przy wyborze nart dla dzieci?


na nartach dziecko
Wybór odpowiednich nart dla dzieci nie jest trudny - wystarczy przestrzegać kilku ważnych zasad. Jedną z nich jest wzięcie pod uwagę wieku dziecka, jego wagi oraz wzrostu. Będą one miały bowiem wpływ na to, jaki sprzęt będzie dla nich odpowiedni. Postaw na narty, których długość odpowiada wzrostowi dziecka. Krótkie narty to lekkie narty, a co za tym idzie - prostsza "obsługa". Zależnie od wagi i wzrostu, narty dla dzieci rozpoczynających swoją przygodę w wieku 3-5 lat powinny mieć długość ok. 60-80 cm. Można je dopasować do najmłodszych w bardzo prosty sposób: wystarczy przyłożyć je w pozycji pionowej do malucha i wybrać te, które będą mu sięgać do wysokości pach. Zakłada się bowiem, że narty juniorskie powinny być 25-30 cm krótsze, niż wzrost przyszłego posiadacza. Pamiętaj też o tym, że muszą być one odpowiednio wytaliowane, aby ułatwiały pociesze wchodzenie w zakręty.

Dla starszych pociech, w wieku 6-12, narty powinny być odrobinę dłuższe i sięgać im mniej więcej do barków. Ważnym aspektem jest to, czy dziecko miało już styczność z jazdą na nartach. Jeśli tak, sprawdź jego umiejętności i stopień zaawansowania, ponieważ to również wpłynie na wybór modelu nart. Jeżeli dziecko dopiero zaczyna przygodę z jazdą na nartach, kup mu sprzęt stabilny, szerszy, mocno taliowany. Gdy jednak jest to już kolejny wyjazd w góry i radzi sobie ono całkiem nieźle - postaw na odrobinę dłuższe narty, sięgające do brody, o małym taliowaniu.


Na co jeszcze zwrócić uwagę?


na nartach

Sama budowa nart dla dzieci to nie wszystko. Przed dokonaniem zakupu trzeba również sprawdzić, czy są one na tyle lekkie, by najmłodszy mógł je samodzielnie unieść. Dobry sprzęt powinien być również w stanie np. amortyzować drgania i zapewniać doskonałą stabilność. Ciekawe propozycje nart juniorskich znajdziesz w sklepie internetowym DobreNarty.pl, gdzie spotkasz się nie tylko z najlepszą jakością, ale i z dużym wyborem topowych producentów. Odwiedź ich stronę, a zyskasz możliwość zakupu profesjonalnych nart dziecięcych, które swoją funkcjonalnością i designem zachwycą każde dziecko.Nie zapomnij o wiązaniach i butach narciarskich!


Same narty nie są wystarczającym sprzętem, aby móc udać się na stok. Oprócz nich potrzebne są również porządne buty narciarskie i wiązania. Właściwe połączenie obuwia z nartą za pomocą wiązań jest niezwykle ważne, ponieważ w czasie upadków chroni ono dziecko przed poważnymi kontuzjami. Nie zapomnij o ich zakupie, najlepiej w formie wiązań bezpiecznikowych. Ten typ pozwoli na automatyczne wypięcie buta z narty w momencie upadku dziecka.


Na stoku nie obędzie się także bez odpowiednich butów narciarskich. Nigdy nie kupuj ich na wyrost, ponieważ utrudnisz tym samym poruszanie się na nartach - nieustabilizowana stopa będzie przemieszczać się w bucie, co nie pozwoli na pełną kontrolę nart i może doprowadzić do nieszczęścia. Buty narciarskie dla dzieci powinny mieć odrobinę luzu ale nie na tyle, by unosiła się w nich pięta. Dlatego też przy ich kupnie dziecko powinno mierzyć je na narciarską skarpetę. Wtedy zyskasz pewność, że będą one właściwie dobrane.


„Materiał partnera”Nie ma jeszcze żadnych recenzji.
0
0
0
0
0
Wróć do spisu treści