Czy warto kupić ubezpieczenie sportowe na wyjazd?

Przejdź do treści

Czy warto kupić ubezpieczenie sportowe na wyjazd?

Przewodnik Tatrzański - wycieczki w Tatry - Przewodnik Zakopane
Opublikowane w porady · 30 Wrzesień 2020
Sport to zdrowie - powie każdy, kto nigdy nie odniósł w życiu żadnej  kontuzji. Ryzyko urazu jest wpisane w uprawianie jakiejkolwiek  aktywności fizycznej, ale szczególnie uciążliwe może być, jeśli wypadek  przytrafi się nam podczas wyjazdu. Jak się zabezpieczyć przed  konsekwencjami takiej sytuacji?

Dłuższy urlop, weekendowy wypad, a nawet jednodniowa wycieczka - każda okazja jest dobra, by aktywnie spędzić wolny czas. Aby podczas wyjazdu czuć się w pełni bezpiecznie, warto wcześniej pamiętać o kupnie odpowiedniej polisy, w czym pomoże kalkulator ubezpieczenia turystycznego na mubi.pl. O jakiej ochronie powinieneś pomyśleć, jeśli nie wyobrażasz sobie nawet chwili spędzonej bezczynnie?


Ubezpieczenie sportowe nie jest tylko dla sportowców


Na każdy wyjazd zabierasz swój stuningowany rower górski, którym pokonujesz coraz bardziej ekstremalne trasy? Urlop nad morzem to dla Ciebie nie leżenie plackiem na plaży, ale łapanie wiatru i fal na desce surfingowej? A może w jeździe na nartach bawi Cię wszystko poza spokojnym trzymaniem się wyznaczonych tras?


Jeśli odpowiedziałeś twierdząco na któreś z powyższych pytań, ubezpieczenie sportowe na pewno jest dla Ciebie. Rzecz w tym, że wcale nie musisz posuwać się do takich skrajności w uprawianiu sportu, by chcieć zadbać o własne bezpieczeństwo. W końcu rękę można złamać choćby w wypadku rowerowym na prostej drodze, w górach utknąć, nie zdobywając najwyższych szczytów, a długiej rehabilitacji wymagać nawet po niepozornie wyglądającym urazie.


Wszystko to sprawia, że o ubezpieczeniu dla sportowców pomyśleć powinien każdy, kto lubi jakikolwiek rodzaj aktywności fizycznej. Tego rodzaju polisa chroni zdrowie i życie ubezpieczonego, więc wartości o wiele cenniejsze, niż kilkanaście złotych wydanych na podstawowy wariant ochrony.


Jakie są główne zalety ubezpieczenia sportowego?


Nadal nie czujesz się w stu procentach przekonany, czy powinieneś się zainteresować ubezpieczeniem sportowym (https://mubi.pl/ubezpieczenie-sportowe/)? Być może do zmiany zdania skłonią Cię jego zalety, których listę można by długo ciągnąć. Skupmy się na najistotniejszych.


 • Gwarantuje wypłatę odszkodowania

 • Uległeś wypadkowi podczas uprawiania sportu? Mając wykupioną polisę, możesz liczyć na to, że ubezpieczyciel wypłaci Ci odszkodowanie w wysokości odpowiadającej procentowi trwałego uszczerbku na zdrowiu, jakiego doznałeś. Gdyby zaś doszło do tragedii i w wyniku wypadku straciłbyś życie, całą kwotę otrzyma Twoja rodzina.


  • Wspiera finansowo po wypadku

  • W górach lub na morzu zdarzyć się może wszystko. Niewiele potrzeba, by jedynym rozwiązaniem było zorganizowanie zakrojonej na szeroką skalę akcji ratowniczej - pytanie tylko kto za nią zapłaci? Jeśli nie chcesz to być Ty, powinieneś zadbać o ubezpieczenie. Ubezpieczyciel może Ci też pomóc w opłaceniu kosztów leczenia czy rehabilitacji.


   • Pomaga nie tylko Tobie

   • Uprawiając sport, możesz nie tylko sam ucierpieć, ale też przyczynić się do szkody u kogoś innego, kto zażąda od Ciebie zadośćuczynienia. Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym sportowca ochroni Cię przed tym kosztem, zapewniając poszkodowanemu odszkodowanie za poniesione przez niego straty rzeczowe lub osobiste.


    • Zabezpiecza sprzęt sportowy

    • Czasem do uprawiania sportu nie trzeba wiele poza chęciami. Niekiedy jednak dochodzą do nich bardzo duże wydatki np. na profesjonalny rower, narty, deskę snowboardową, itp. Aż strach pomyśleć, co by było, gdyby tak drogie rzeczy uległy zniszczeniu lub zostały skradzione. Dedykowane ich ochronie ubezpieczenie gwarantuje Ci wsparcie finansowe w takiej sytuacji, a dodatkowo ubezpieczyciel może też zadbać np. o wypożyczenie dla Ciebie zastępczego sprzętu.


     Jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie sportowe?


     Z ubezpieczeniem sportowym nie jest jak z OC samochodowym. Ponieważ zakres ochrony nie jest ustalony na stałe, to do Ciebie należy taki wybór polisy, aby zapewniała Ci ona jak najlepiej dopasowaną ochronę. Na co powinieneś zwrócić uwagę przy podejmowaniu decyzji?


     Przede wszystkim upewnij się, że uprawiany przez Ciebie sport znajduje się wśród dyscyplin objętych ochroną ubezpieczeniową. W tym celu zajrzyj koniecznie do OWU - pamiętaj, że każda firma stosuje własne rozróżnienia, inaczej klasyfikując sporty zwykłe, podwyższonego ryzyka czy ekstremalne.


     Następnie zastanów się nad wysokością sumy ubezpieczenia. Im wyższa jest ta kwota, tym droższa cała polisa, ale jednocześnie będziesz mógł liczyć na pokrycie większych kosztów przez ubezpieczyciela. A z tymi trzeba się liczyć szczególnie podczas wyjazdu zagranicznego, gdy wydatki na leczenie, ratownictwo czy rehabilitację po wypadku mogą być liczone w tysiącach euro lub dolarów.


     Wreszcie pomyśl nad opcjami dodatkowymi, które mogą się znaleźć w Twojej polisie. W zależności od sytuacji warto rozważyć m.in. klauzulę alkoholową czy rozszerzoną ochronę, jeśli cierpisz na jakąś chorobę przewlekłą. Przy wyjeździe za granicę sprawdź z kolei, czy w miejscu docelowym nie grożą Ci jakieś wyjątkowe niebezpieczeństwa, np. atak terrorystyczny - na ten wypadek też można się ubezpieczyć.


     Aby nie pogubić się w dostępnych możliwościach, skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń na mubi.pl. Porównywarka pozwoli Ci szybko znaleźć idealnie dopasowaną do Twoich oczekiwań polisę w najkorzystniejszej cenie.          


     Nie ma jeszcze żadnych recenzji.
     0
     0
     0
     0
     0
     Wróć do spisu treści