Najczęstsze błędy przy pakowaniu się na górskie wycieczki

Przejdź do treści

Najczęstsze błędy przy pakowaniu się na górskie wycieczki

Przewodnik Tatrzański - wycieczki w Tatry - Przewodnik Zakopane
Opublikowane w porady · 28 Kwiecień 2022
Pakując się na wycieczkę w góry, zdarza nam się popełnić kilka podstawowych błędów, które mogą nas sporo kosztować podczas długich wypraw. Wbrew pozorom, zdarzają się one nawet doświadczonym turystom, którzy nie raz bywali już w górach. Oto najczęstsze błędy, jakie  popełniamy przy pakowaniu się na wycieczkę.     Niezapakowanie odzieży, która przydaje się podczas górskich wypraw

Podczas górskiej wycieczki możemy potrzebować przede wszystkim kurtki przeciwwiatrowej oraz przeciwdeszczowej - jej brak może okazać się bardzo bolesny w skutkach, bowiem żaden polar czy innego typu bluza nie zapewni nam odpowiedniej ochrony, gdy pogoda zrobi się nieco bardziej kapryśna. Co więcej, często zapominamy wziąć ze sobą zapasową odzież, taką jak chociażby skarpetki, a przecież w górach o przemoczenie butów nietrudno. Błędem jest również niezapakowanie butów trekkingowych — jedynych, w których można swobodnie przemierzać górskie szlaki.


Często zapominamy o tym, aby zabrać te rzeczy nie tylko dla siebie, ale również dla naszych bliskich, w tym także dzieci. O ile w dodatkową parę skarpet możemy wyposażyć się na miejscu, o tyle w dobrą kurtkę czy buty inwestujemy jednorazowo. Przed wyjazdem warto sprawdzić ofertę marki Brubeck, która posiada w oferuje nam dobrej jakości odzież termoaktywną - tej w naszej walizce nie może zabraknąć zimą.


Nieodpowiednio dobrany rozmiar plecaka turystycznego

Amatorzy górskich wycieczek często mają w swojej szafie więcej, niż jeden plecak, który towarzyszy im podczas długich wypraw. Niemniej jednak kluczowe jest dobranie odpowiedniego rozmiaru plecaka, tak aby mógł on pomieścić wszelkie, potrzebne nam rzeczy. Weźmy pod uwagę, czy wybieramy się na wyprawę sami, czy też z dzieckiem — w drugim przypadku będzie nam potrzebny o wiele większy plecak, bowiem musimy pomieścić nie tylko własne rzeczy, ale również dziecka.


Nieco inaczej sytuacja wygląda, gdy dziecko jest już na tyle duże, że dysponuje własnym plecakiem, choćby niewielkich rozmiarów. Z drugiej strony weźmy pod uwagę, że w przypadku maluszków, oprócz plecaka będziemy potrzebować jeszcze specjalne nosidło, gdyż dziecko we własnym zakresie nie pokona zbyt długiej trasy.


Brak przydatnych w górach akcesoriów

Wielu z nas pamięta, aby zabrać ze sobą niezbędną odzież, taką jak na przykład wysokiej jakości kurtka typu softshell https://sklep.jack-wolfskin.pl/kobieta/softshelle-damskie.html, lecz zapominamy przy tym o dodatkowych akcesoriach, które mogą być bardzo pomocne podczas wyprawy w góry.


Mowa tutaj przede wszystkim o termosie, w którym możemy zabrać ze sobą gorącą kawę lub herbatę. Nowoczesne termosy są w stanie przez dłuższy czas utrzymać wysoką temperaturę napoju, co jest istotne szczególnie w czasie zimowych wycieczek. Do większego termosu możemy zabrać ze sobą również zupę, która przyda nam się zwłaszcza podczas długim wypraw w góry, gdzie nie będziemy mieć możliwości zjedzenia innego, ciepłego posiłku. Pamiętajmy o tym szczególnie, jeśli wybieramy się na wycieczkę z małymi dziećmi.


Z drugiej strony warto mieć w zanadrzu również małe przekąski, po które możemy sięgnąć w przypadku spadku ciśnienia czy cukru we krwi. Do walizki zapakujmy też żel antybakteryjny oraz płyn dezynfekujący na rany, który zapobiegnie zakażeniu w przypadku otarć naskórka. Dobrze mieć przy sobie także nawilżane chusteczki typu wet wipes.


"Artykuł zewnętrzny"


Nie ma jeszcze żadnych recenzji.
0
0
0
0
0
Wróć do spisu treści